שאלתי היא בנושא רשלנות רפואית בהריון: בעקבות גרידה של הריון שהתפתחותו נפסקה בשבוע 10 נעשתה גרידה בשיטת ואקום וללא למינריה. כחודש לאחר מכן, הדימומים לא פסקו והסתבר שנותרו שיירי היריון ברחם. בוצעה גרידה בהיסטרוסקופיה. לאחר כ-3 חודשים הושג הריון. ההריון החל עם דימומים שנבעו, כנראה, משיליית פתח שהתרוממה בהמשך ההריון. לקראת שבוע 18 התגלתה דינמיקה של הצוואר עם התכווצותו מ-33 ל-26מ"מ + צורת משפך. הומלצה תפירת צוואר עקב אי-ספיקה של הפה הפנימי.

האם יש כאן בסיס לטיעון של רשלנות רפואית בלידה ?

א. בשל ביצוע גרידה ללא למינריה שככל הנראה גרמה לנזק לצוואר הרחם שהוביל לאי ספיקת הפה הפנימי של הצוואר ב. בשל ביצוע גרידה באמצעי ואקום בהיריון כל-כך צעיר, שכנראה הוביל לגרידה נוספת חודש לאחר מכן?

אציין כי טרם בוצעה תפירת צוואר הרחם, ואנחנו מקווים לטוב.

כמו כן ראוי לציין כי לא הוסברו לנו מגוון השיטות בהן ניתן לפעול לביצוע הגרידה; הוצעו שתי אפשרויות אחרות של:

* המתנה להפלה טבעית או

* מתן כדורים

תוך שהוסברה חוסר יעילותן ו/או משך הזמן הארוך שניאלץ להמתין עד לניסיונות הבאים להרות.

לסיום אציין שהכל נעשה באופן פרטי, אצל רופא מומחה. ממתין לתגובתכם, תודה מראש, אייל

תשובה- במקרים של רשלנות בהריון או בלידה חשוב לבצע תיעוד רפואי וייעוץ גניקולוג ורק לאחר מכן לקבל החלטה אם כדאי להיכנס לתביעה.

שאלה נוספת- אני אם לילד בן שלוש ושמונה , ובהריון מתקדם (חודש שישי), נשואה .

במהלך לידת בנינו הבכור , הלידה התארכה והגענו לחדר ניתוח , ברגעים האחרונים הלידה התבצעה באופן טבעי ובעזרת ואקום(מכשירנית),

במהלך הלידה עצמה חתכו את החיץ ולאחר הלידה התקשו לעצור את הדם מיידית , מה שהוביל אח"כ לקבלת מנות דם , האירוע התרחש בבית החולים בדרום הארץ ,

היום במהלך בדיקות שגרתיות בהריון הנוכחי , התגלה בדמי נוגדן K ,לאחר בדיקות דם של בן זוגי לשלילת הימצאות הנוגדן בדמו , הובהר לי כי ככל הנראה היו במנות הדם שלא עברו סינון .

נוגדן זה מהווה סיכון וסיכוי להיווצרות מומים בילוד , ועוד כי לא ניתן לסלקו מגופי לעד .

אשמח לבדוק אם קיימת עילה לתביעת רשלנות רפואית בהריון או בלידה בסיפורי.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.