תביעות רבות נוגעות למקרים כגון שיתוק מוחין או תסמונת דאון. לאחרונה פורסם כי שני הורים תובעים את בי"ח "לניאדו" נתניה בטענה שילדם נולד בלידת מלקחיים ונגרם לו נזק בלתי

ארבעה חודשים לאחר הטרגדיה, תובעים בני הזוג את בית החולים "לניאדו" בנתניה, ואת הרופא המיילד, על התנהלות שגרמה לטענתם מוות לבנם. על פי כתב התביעה שהוגש לא מזמן, ילדם חולץ בלידת מלקחיים בשלב מוקדם מאד של הלידה, כביכול תוך גרימה של שבר למח ונזקים בלתי הפיכים. הפגיעה הזו לדברי ההורים, הביאה אותו למצב של צמח מהלידה עד למותו חצי יממה אחר כך.

שני ההורים מתארים שהם זכו לראות את התינוק רק דקות ספורות. אמנם מקרה זה אינו שיתוק מוחין או תסמונת דאון אך יש בו אלמנטים דומים.

האמא הועברה למחלקת יולדות, שם, היא מספרת, היא הבינה על פי הבעות הפנים של הצוות הרפואי את חומרת המקרה.

האמא הייתה בסערת רגשות, אך הייתה צריכה להתמודד עם שאלת הניתוק של ילדה ממכשירי הנשמה.

ההורים כועסים ומפנים אצבע מאשימה לבית חולים. לאחרונה הם הגישו תביעה לבית משפט מחוזי בפתח תקוה.

"תוצאות הקשות של לידת מלקחיים מיום שבוצעה, בניגוד לכל סטנדרט רפואי מקובל הביאה לפגיעה קריטית בתינוק וגרמה שבר ודימום קשה בגולגולת ומותו של הילד כחצי יום בלבד לאחר הלידה בכאבים קשים", נכתב בכתב התביעה.

לפי כתב תביעה, גרסאות שניתנו על ידי בית חולים הן כי"חבל טבור נכרך ולכן היו צריכים ליילד אותו במהיררות. הילד הגיע ללידה עם אוטם, כתוצאה מכך נפטר, ושאין קשר בין לידת המלקחיים לשבר ולממצא המוחי".

מומחה רפואי בתחום המיילדות קבע בחוות דעתו שצורפה לתביעה: "שורה ארוכה של כשלים בתהליך הלידה והתנהלות בניגוד לכל סטנדרט רפואי מקובל, החל בביצוע הלידה בטרם הגעה לפתיחה שלמה, שיקול דעת לקוי ביותר, ביצוע לידה באמצעות מלקחיים בניגוד לתנאים הנדרשים ללידת מלקחיים, ביצוע הלידה בצורה בלתי מיומנת ו/או בתנאים בלתי מתאימים שנבעו מאבחון לקוי ואף במצב המהווה הוראת נגד מוחלטת לחילוץ ע"י מלקחיים, הביאה לפגיעה קשה בגולגולת ולמותו של היילוד". פרופ' כספי אף מציין כי הימנעות מלידת מלקחיים או העדפת ניתוח קיסרי היו מונעים את מות הילוד והתוצאה הקשה.

בכתב התביעה עוד נכתב כי נתיחת גופת התינוק התבצעה במכון הפתולוגי של בית החולים "מאיר". "כל הממצאים הפתולוגיים היו בגולגולת, במוח וברקמות הרכות סביב הגולגולת", נכתב בכתב התביעה.

מקרים כגון אלו אן מקרי שיתוק חוחין, תסמונת דאון או נזקים אחרים מאפשרים הגשת תביעה בנסיבות המתאימות.

תביעוות של שיתוק מוחין או תסמונת דאון הן תהליך ארוך ומורכב אך אסור לוותר עליו אם הצדק איתכם.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.