עו"ד רשלנות רפואית שלום, אני אחותה של חולת סרטן השד שטופל ונפטר בינואר 2008. ברצוננו לבדוק אפשרות להגשת תביעת רשלנות רפואית ולהלן סיפור המקרה כהוויתו, מאחר וראינו כי טיפלת במקרים רבים של אבחון לקוי בבתי חולים באנשים עם סרטן או מחלות קשות אחרות ולצערי גם אנחנו נפלנו לסטטיסטיקה הזאת של טיפול לקוי.

אחותי בת 54, לשעבר מורה בבית ספר יסודי במשך למעלה מעשרים שנה, אובחנה כחולה בסרטן השד (דרגה 4) בינואר 2007.

עם אבחונה, טופלה אחותי בסידרת טיפולים כימותרפיים. עם תום סדרת הטיפולים, ולאחר שעל פי הבדיקות שנערכו לא הושג השיפור או העיכוב המיוחל במהלך המחלה, טופלה אחותי בסידרת תרופות המותוות לטיפול בסרטן שד גרורתי , כאשר אף לא אחת מהן היטיבה את מצבה, אך כל אחת ואחת מהן גררה עמה תופעות לוואי קשות. קרוב משפחה המליץ לנו להתייעץ עם עו"ד רשלנות רפואית וכך גם הגענו אליך.

אציין כאן כי בשנה הראשונה לאחר האבחנה, התקיים הקשר בין אחותי לבין הרופא בעיקר באמצעות שיחות טלפון, וכי הרופא הסביר לה כי אינה חייבת להגיע לביה"ח. כתוצאה מכך לא עודכן תיקה האישי של אחותי באופן שוטף באשר למצבה העדכני, הטיפולים התרופתיים שקיבלה לפני ואחרי האבחנה, וכן הלאה.
אנו מניחים כי בשל כך, כאשר הרופא נעדר לעיתים קרובות מסיבה כזו או אחרת , ואחותי נזקקה לטיפול ויעוץ רפואי, סגל המכון לא ידע כיצד לסייע לה. בשלב זה התחלתי לתור אחר עו"ד רשלנות רפואית שייסיע לנו למצוא את הידיים והרגליים בכל הבלאגן ששרר שם.

משהתברר כי אף לא אחת מהתרופות שנוסו הביאה להאטה במהלך המחלה, הומלץ לאחותי לחדול מנטילת כל תרופות שהן.

חלה הדרדרות קשה במצבה של אחותי. מאחר שאחותי סבלה מכאבים עזים ונזקקה לסעד רפואי מיידי, הבהלנו אותה למיון במכון. לאחר שעות של המתנה מתישה ויחס מתעלם של הצוות הרפואי, נאלצתי לתבוע מהצוות התייחסות לאחותי, שבשלב זה  סבלה מכאבים קשים  ונראתה כעומדת בפני אובדן הכרה.

באותו ערב לא זכתה אחותי לקבלת טיפול רפואי כלשהו, ובעודה ממשיכה ומתפתלת מכאב, נשלחנו לביתנו.

לאחר מכן הועברה אחותי למחלקת ההוספיס בביה"ח. אציין כי שם זכתה לטיפול מסור ותומך וליחס אישי, בניגוד משווע ליחס שקבלה במכון.

כזכור, במשך מספר שבועות לפני כן נמנע הדוקטור מיצירת כל קשר עם אחותי או עמנו, משפחתה, ולמיטב ידיעתנו אף לא ידעה (או לא עדכנה אותנו על ידיעתה) כי מטופלת שלה הועברה למחלקת ההוספיס. האם ניתן להגיש תביעה באמצעות עו"ד רשלנות רפואית במקרה כזה או שיש להגיש לחילופין תלונה למשרד הבריאות או למנכ"ל בית החולים?

אודה לתשובתך בהקדם.  גביSorry, comments for this entry are closed at this time.